Podany adres e-mail nie jest powiązany
z żadnym zapytaniem.
Uścisk dłoni wykonawcy z zleceniodawcą, zwiastujący udaną współpracę.

Pianka piance nierówna - czyli czym różnią się pianki PUR?

Pianka piance nierówna - czyli czym różnią się pianki PUR?

"Najlepsze ceny, najlepszy produkt" - takimi hasłami reklamują się firmy wykonujące izolacje pianką poliuretanową. Okazuje się jednak, że pianka piance nierówna, a klienci z roku na rok mają do wyboru coraz więcej materiałów i coraz więcej wykonawców ocieplania pianą. Na rynku polskim są dostępne zarówno pianki naszych rodzimych producentów, jak również materiały producentów zagranicznych. Niektórzy z nich cały czas pracują nad ulepszaniem parametrów technicznych swoich produktów. Inni natomiast bazują na wieloletnim doświadczeniu i doskonałych opiniach zadowolonych klientów.

author box img

Joanna Grudkowska

Zaktualizowano: 20 października 2015 20.10.2015 Czas lektury: 3min
  • Więcej poradników o ocieplaniu pianką PUR

Ponad 42422 Specjalistów od Ocieplania Pianką PUR blisko Ciebie

Na co zwracać uwagę i którą piankę wybrać?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo każdemu klientowi może zależeć na innych parametrach. Pianki oferowane na naszym rynku różnią się pod wieloma względami, mimo że na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo.

Poniżej prezentujemy kilka istotnych różnic:

  1. Przyrost pianki - niektóre pianki mają przyrost maksymalnie 10 cm, inne nawet 25 cm. Ma to znaczenie, gdy klientowi zależy na na jednorodnej i jednowarstwowej izolacji - bardziej szczelnej.
  2. Palność - każda pianka poliuretanowa jest materiałem palnym - to fakt, ale tylko nieliczne są materiałem samogasnącym. Oznacza to, że jeśli źródło ognia nie będzie podtrzymywane, to pianka sama zagaśnie i tym samym uniemożliwi rozprzestrzenianie się pożaru.
  3. Współczynnik nasiąkliwości - niektóre próbki pianek po położeniu na powierzchnię wody (np. akwarium z wodą) nasiąkają jak gąbka. Inne natomiast będą się bardzo długo unosić na powierzchni. Ma to duże znaczenie, gdyż izolacja domu powinna być izolacją lekką, paroprzepuszczalną i odprowadzającą wodę, a nie gromadzącą ją w sobie.
  4. Bezpieczna dla zdrowia - wskazane jest, żeby każda pianka posiadała certyfikat bezpieczeństwa i była przebadana, a po 48 godzinach po nałożeniu nie powinna wydzielać zapachu. Wybierając piankę, warto zapytać firmę o posiadanie takiego certyfikatu.
  5. Warunki do aplikacji pianki - tylko nieliczne pianki można nakładać przy ujemnej temperaturze powietrza (nawet do - 30 stopni C). Pozostałe można aplikować tylko wtedy, gdy temperatura nie spada poniżej +10 stopni C. Jeśli planujesz więc wykonywać swoją izolację zimą, to wybór producentów będzie bardzo ograniczony.
  6. Gwarancja - wybierając dobry produkt, klient ma prawo żądać wieloletniej gwarancji producenta. Taka gwarancja zawiera zapis, że pianka nie zmieni swoich właściwości izolacyjnych przez cały okres obowiązywania.

To tylko kilka przykładowych różnic. Oczywiście im lepszy produkt, tym wyższa cena, chociaż oczywiście w dobie wysokiej konkurencji wykonawcy prześcigają się w oferowaniu coraz to nowszych promocji cenowych. Zanim więc wybierzemy konkretną firmę i konkretny materiał, warto dopytać się doradcy o wszelkie parametry techniczne i aktualne rabaty oraz wybrać taki produkt, gdzie stosunek jakości do ceny będzie dla nas zadowalający.

Gdzie szukać ocieplania pianką PUR?

Poniżej przedstawiamy ranking 42 422 Specjalistów od Ocieplania Pianką PUR najlepszych w 2024 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Wszystkie miasta i firmy
Dodano: 22 października 2015 Zaktualizowano: 20 października 2015

Jak oceniasz ten poradnik?

Dziękujemy za Twoją opinię!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści

Co moglibyśmy poprawić lub dodać?
Jak działa Oferteo?
Odpowiedz na kilka pytań

Powiedz nam czego potrzebujesz, abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty

Otrzymaj oferty

Poznaj dopasowane oferty specjalistów z Twojej okolicy

Wybierz najlepszą

Porównaj oferty i zadawaj pytania, bezpłatnie i niezobowiązująco